Święta, święta i po świętach.

Hej, co słychać.?jak po świętach? Tak jak i przed?? Czy raczej jeszcze rozleniuchowany,przejedzony czy raczej wypoczęty i gotowy działać. Praca, work. Poniedziałek i lecimy… Dobrze, że są święta. To taki wspaniały czas dla rodziny, dzieci. W życiu codziennym w gonitwie za pieniądzem czasami zapominamy o najważniejszym, o najważniejszych. Co jest ważne. Ale to nie moja sprawa i nie mnie osądzać ale tak to prawda, czas to najgorszy złodziej. I mam nadzieję że następny rok przyniesie mi dużo czasu, bym mogła w pełni zrealizować moje małe cele. I mam też takie małe marzenie, żeby to co udało mi się zrobić mimo przeciwności, pokaże ci tutaj, chętnie podzielę się tym tutaj na blogu.Mimo ,że zdrowie nie dopisywało ,kręgosłup dawał we znaki.Było ciężko.Dzisiaj się tym dzielę i podzielę się również z Tobą.

Ten tydzień chyba każdemu z nas da do myślenia, usiądzie, weźmie kartkę, długopis i będzie notował, swoje spełnione, niespełnione rzeczy. Ile “udało” się zrobić w tym roku a co przekładam na następny rok… I czego mi brakuje… Takie przemyślenia, refleksje.

Ja osobiście robię to od lat, warto przelać to na kartkę papieru, porozmawiać z partnerem, z dziećmi o tym co było, jak było.

Ale jeszcze nie robimy tego teraz… Kilka dni zostało i może jeszcze się wiele wydarzyć.

Chociażby na świątecznym spacerku znaleźć podgrzybka !

Lubimy spacerować po naszych lasach, czasami napotkamy jakieś Dzikie zwierzęta ale to rzadkość teraz, bardzo dużo u nas wycinek drzew. Hałasy, wielkie maszyny, to nie jest dobre środowisko dla dzikich zwierząt, tym bardziej że spłoszone nie mają już potem do czego wracać. Z gęstego lasu zostaje łyse przeorane pole czy łysy las z bałaganem. Taka jest jest rzeczywistość.

Spacer zaliczony, można dalej jeść. Żartowałam. Nawet podczas świąt trzeba się pilnować. Poco potem się męczyć. Prawda. Wiemy o czym mowa.

A na nudę nie ma czasu. Niedziela już nie była świętem, wielu z nas dojadała resztki. Normalne. A wielu z nas szło do pracy. My może nie długo bo było strasznie zimno, wietrznie, mimo że na plusie, odczuwalna minusowa temperatura. Mimo takiej pogody ,wiosennych kwiatom się pośpieszyło.Ogród jest dla mnie bardzo ważny, traktuje poważnie to co robię, nie chce żeby moja praca poszła marne, w sensie chce i mam zamiar dbać o to co zaczęliśmy razem z mężem tworzyć. A tak niewiele potrzeba żeby nowym nasadzeniom dodać trochę ciepła zimą..

Wszystkie nie tylko nowe rabaty zostały zabezpieczone przed nadejściem mrozów, zimy. Słoma, siano, liście, gałązki świerku, każdy materiał może być poduchą na zbliżające się zimne noce,coraz zimniejsze i bez śniegu.

Ostatnie cięcie zostało…

Ostatnie zabezpieczenia w tym roku i czekamy do wiosny. Tak? Kto ze mną już nie może się doczekać.?

Najpierw chciałbym Ci życzyć Szczęśliwego nowego Roku 2021, spełnienia najskrytszych marzeń, aby następny Rok był wyjątkowy, życzę dużo zdrowia, miłości, uśmiechów, pięknych widoków. Wspaniałego Roku.

I do usłyszenia w przyszłym roku. Papa

Pozdrawiam Agata.

Facebook Comments

10 Replies to “Święta, święta i po świętach.”

  1. O wiośnie powoli zaczynam marzyć, brakuje mi ogrodowej beztroski i ciepłego wiatru. Czas leci szybko a teraz już z górki:) Niech ten Nowy Rok przyniesie nam głównie powrót do normalnego życia, bez lęku i bez izolacji. No i dużo zdrówka bo to wartość najcenniejsza. Szczęśliwego Nowego Roku Agatko!!!

  2. Witam i dziękuję, że o mnie pamiętasz. Mam nadzieję, że będziemy się spotykać tutaj w nowy lepszym, mam nadzieję, roku w zdrowiu. Pozdrawiam.

  3. Agatko, mieszkasz w cudownym pięknym miejscu ! O bliskości lasu mogę tylko pomarzyć !
    Życzę wszystkiego najlepszego na Nowy 2021 Rok !
    Pozdrawiam

    1. Elu to prawda. Cudowne miejsce ale pełne przygód. Każdego dnia a zwłaszcza zimą, gdy mnóstwo kałuż a w tym przypadku śniegu będzie pięknie i też niełatwo. Buziaki i również wszystkiego nanajlepszego w Nowym Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *