Podsumowanie.

Witam Cię serdecznie w Tym Nowym Roku. Czy już zrobiłeś podsumowanie? Swoich poczynań,zrealizowanych celów?

Ogrodoterapia nie tylko dla siebie ale dla rodziny.Przytoczę ostatnie zdanie popularnego przysłowia.,,Chcesz być szczęśliwy,załóż ogród,,?!

Dodam, gdy Ty się radujesz, radują się wszyscy wokół Ciebie. I tak jest. A gdy jesteś zły, smutny?Pomyśl co dzieje się wtedy.Nic Ci nie wychodzi,cele i marzenia znikają.I dlatego jest jak jest. Podsumowanie zrobione.

Zapraszam na spacer.

No tak, jak kwitną przebiśniegi to musi być wiosna… To nic ,że śnieg jeszcze być może leży ale słychać już śpiew ptaków i robi się coraz cieplej.

Słyszę z dachu kap kap…To nic, podsumowanie na chwilę obecną ważniejsze. Wiosna była piękna.Mimo mojej niedyspozycji w głowie była radość i siła by przezwyciężyć ból. Czasami się to udawało a czasami nie.

Tamtej wiosny dominowała biel, z małymi dodatkami., bo faktycznie były małe.

A już pod koniec kwietnia mogliśmy się cieszyć warzywniakiem, pierwszymi zbiorami rzodkiewki i szczypiorku.A kolorów przybywało.

Powstał też domek dla murarek. Zamieszkały w nim jaszczurki.

To był dobry rok dla warzywniaka. Dbał o niego mój mąż i córka.Mimo że były upały warzywa ładnie obrodziły.To był też dobry rok dla Lili, hortensji i nieśmiało stwierdzam że dla róż. Takiego kwitnienia jeszcze nie miały.

Było kolorowo, było spokojnie… Wydarzyło się coś o czym marzyłam i to dostałam tylko kosztem czegoś. Dotarło to do mnie zbyt późno, bo wiosna i lato minęło jak pstrykniecie palcem.Czas dla rodziny,wakacje,podróże małe i duże. Ale jesień też była piękna.. Spacery, grzyby, wianki…

Zawsze po czasie człowiek uświadamia sobie pewne rzeczy, analizuje pewne sprawy. Ale takie jest życie, póki nie dostaniemy po uszach będziemy mieli klapki na oczach. Ale nie ma co sobie odpuszczać.

Nie odkładajmy tego na później, na za kilka dni. Szkodzimy tylko i wyłącznie sobie. Ale czy tak jest to każdego indywidualna sprawa. Czas leci, lata.

Jeżeli nic się nie zmieniło a Ty jesteś w tym samym miejscu a obiecywałeś sobie różne rzeczy.Jakie to jest ciekawe. Co by musiało się wydarzyć?

Żeby to co nie było osiągalne dotychczas.To co było dla nas za wysoko.Moglibyśmy tego doświadczyć,po prostu zrobić to.

Marzeń się nie odkłada jak książkę na półkę.

Czasami wystarczy spojrzeć na zwierzęta…

Wybrać się do lasu czy do podniebnej wioski.

Czy nawet pobyć samemu.. 15-20 minut.Warto znaleźć nie tyle co czas dla siebie ale sposób żeby siebie zadowolić, kąpiel, sauna, książka,muzyka,taniec.

Coś co lubimy,coś co sprawi ,że chcemy stać się nie tylko lepszą wersją siebie.Ale sprawi że chcemy uczyć się czegoś więcej.Zacząć poznawać nowych ludzi, poczuć coś innego.Zrozumieć,być silniejszym.

Jest tyle rozwiązań by czerpać z życia to co najpiękniejsze. To co widzę, to co czuję, i że mogę inne rzeczy robić, przede wszystkim, że jestem funkcjonuje, kocham. Robić w życiu to na co nie tyle co mam ochotę, ale zrobić coś na co byś w życiu się nie zdecydował.

Zrobisz to raz. Zapragniesz więcej.Bo marzenia same się nie spełnią, marzenia się spełnia.

Za to wszystko dziękuje. Za Twoją obecność,Dobre Słowo, Za blogowy świat

Tak Pożegnaliśmy Stary Rok…

Cieszymy się ogromnie że mogliśmy całą rodziną przywitać Nowy Rok… Lista rozpisana, plany zapisane.

Bo mnie nawet święto nie powstrzymało by upichcić babeczki dla ptaszków… I do lasu niedaleko. Przyciąganie działa.

Przyciąganie tak prawda działa, zwłaszcza że spadł śnieg… A najbezpieczniej w lesie zrobić kulig. To było słychać. Sami też skorzystaliśmy z pogody, bo nie wiadomo jak długo poleży śnieg. Zwłaszcza gdy już pogoda na plusie.

I jak to na sankach bywa, gleby zaliczone, do rowu, pod drzewo. Nie wiem jak, ale wjechaliśmy. Hihi. To była świetna zabawa. Dzieci i my zadowoleni wrócili do domku. Zmarznięci,mokrzy to nic, najważniejsze że uśmiechy od ucha do ucha… No i czapki, szaliki do czyszczenia, bo jak przyklei się taka kulka to niefajnie a kulek było dużo. Hihi.

I taki to był długi noworoczny weekend… Padał deszcz,śnieg,obiad zrobił się na ognisku.Jak to czasem robimy.Czasami spontaniczne decyzje sprawiają że jest o wiele łatwiej.

A ja w Nowym Roku chciałam Ci życzyć wszystkiego najlepszego, samych cudownych dni, uśmiechu, radości, dużo zdrówka .Rób to co kochasz,kochaj i bądź sobą.

Trzymaj się ciepło.

Do usłyszenia wkrótce.Agata

Facebook Comments

15 Replies to “Podsumowanie.”

 1. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego w nowym roku, Agatko.
  Pyrpecie to nazwa której nie znałam:))
  Śniegu zazdroszczę, cudne danie z kociołka smakuje na tym śniegu jeszcze bardziej.:)

  1. Dziękuję kochana. Tobie również wszystkiego najpiękniejszego. Takie cuda tworzysz i kto by wpadł na takie pomysły. Po cichu zazdraszczam. Pyrpecie ot tak nazwa z dzieciństwa. Hihi. Buziaki trzymaj się cieplutko.

 2. Agatko!
  Twoje podsumowanie i przepiękne zdjęcia z kwiatami. Przypuszczam, że wiesz iż jestem pozytywnie zakręcona na punkcie kwiatów kwitnących.
  Wszystkiego najlepszego w nowym roku.
  Serdecznie pozdrawiam:)

   1. W porządku Luciu. Wszystko Oki. Wiem że jesteś tak jak ja równie pozytywnie zakręcona jak ja. Kwiaty są lekiem i to jest prawda, sprawią radość i uśmiech na twarzy. Buziaki. Również wszystkiego dobrego.

 3. Piekne podsumowanie! Ja nie robię z reguły postanowień, raczej nie zaglądam w przeszłość. Skupiam się na przyszłości

  1. Witam,dziękuje za komentarz.Lubie robić podsumowanie,z roku na rok widać co się zmieniło,co powstało…I to jest piękne,nie tylko w ogrodzie są ważne plany,ale i w życiu prywatnym nasze marzenia i cele…i tak człowiek skupia się na przyszłości,ale pytanie czy cały czas czy tylko na początku roku ? prawda?Co tak naprawdę jest dla niego ważne.Pozdrawiam serdecznie.

 4. Wszystkiego dobrego i oby tego roku twój ogór był jeszcze bardziej kwitnący i dawał ci radość i uśmiech na twarzy:)

 5. Dziękuję, też mam ogród i staram się, by był jak najładniejszy…. Życzę Ci, byś miała za oknem coraz piękniejszy widok. PS. Urzekły mnie Twoje babeczki dla ptaszków – też muszę takie zrobić 🙂

  1. Witaj. Cieszę się że Ci się spodobały babeczki. To jest piękne moc się tym dzielić, co sprawdzone i daje tyle radości. Ogród tak, każdy chce mieć piękne, swoje wymarzone miejsce, bezpieczne na ziemi. Pozdrowionka. Trzymaj się cieplutko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *