Jakie kwiaty są łatwe w uprawie?

Szukamy kwiatów łatwych w uprawie?Przecież już na samym początku nie chcemy się rozczarować!

A teraz jest dobry moment,czas żeby sobie już taką listę planować,pytać,szukać.Przygotować się na nowe doświadczenia.

Do mojej listy kwiatów łatwych w uprawie należą między innymi kwiaty jednoroczne. Nie znaczy to też,że są tylko na rok.Zaproszone raz zostaną z nami na wiele lat.

Potrafią rozsiewać się nawet na ciężkich,nieuprawianych ziemiach czy w trawie.

Mam takich 10 kwiatów jednorocznych ,łatwych w uprawie.

Pierwsze z nich to kosmoski,kosmosy,onętki.Mają różne nazwy.Dla mnie ta jest najprostsza i szybciej znajomi je kojarzą.Kosmoski.

Pamiętam jak przywiozłam jedną sadzonkę.Dziś jest ich setka.Gdyby młode sadzonki nie były podobne do kopru,już by ich nie było.

Rozsiewają się jak szalone.Mimo to zbieram nasiona,by dzielić się ze znajomymi.

Drugim kwiatem łatwym w uprawie są aksamitki,turki czy śmierdzioszki.Wszędzie mówi się inaczej.Bywa,że się rozsiewają.Za to mają wiele cennych właściwości.

Coraz częściej sadzimy je w warzywniakach,wzdłuż rabat i w każdym kącie ogrodu.Odstraszają szkodniki,nie tylko nicienie.Zdobią ogród do pierwszych przymrozków.

Trzeci kwiat na mojej liście to nagietek. Teraz na rynku taki wybór kolorów.Nagietki to lecznicza roślina.Samemu można przyrządzić w prosty sposób olejek nagietkowy.Polecam.

Kolejna moja ulubienica pachnie wieczorami. Rozsiewa niesamowity zapach.To panna maciejka.Nie potrzebuje specjalnej ziemi i warto ją siać w odstępach ,by jak najdłużej kwitła.

Piąta to nasturcja.Przepiękne kolory od jasnych po czerń. Warto posadzić w pobliżu róż czy kopru.Przyciągają mszyce.Kwiaty nasturcji są też jadalne. ale polecam bez mięsa.Bardzo łatwa w uprawie.

Następny to ogórecznik.Posiany raz zostaje z Tobą na zawsze.No chyba że go usuniesz.Ale czy herbatki nie są pyszniutkie? A ten widok pszczół na kwiatach nie jest fajny.O czymś to świadczy.Warto ją mieć.

Słonecznik,to kolejny mój faworyt.Same pozytywy.Odmian od koloru do wielkości.Małe,duże,białe,żółte,czerwone,jadalne.I są takie,które sieją się same.

Kolejnym bardzo fajnym,niewielkim krzewikiem okazała się porcelanka.Rok rocznie widzę ją w różnych miejscach.Nie wymaga specjalnej ziemi. Tak jak wszystkie powyżej wymienione czy jak te poniżej o których za chwilę przeczytasz.

Te niewinne kwiatki są delikatne ale widać odporne.I nie bardzo chcą współpracować z aparatem.

Szarłat.Roślina pewnie znana.Dzisiaj na rynku jest wiele odmian.Są to niesamowicie silne rośliny.W trawie rosną małe.Gdy mają przestrzeń osiągają gigantyczne rozmiary.

Nadają się na bukiety i wianki.

I ostatnia to malope lub ślęzawa.Przepiękne kwiaty.Nie jest wybredna co do ziemi i kwitnie długo.Łatwa w uprawie.

Po kilku latach zabawy w ogród ,myślę że warto zacząć od uprawy kwiatów jednorocznych.

To one najszybciej dają efekt i niesamowicie szybko potrafią zająć przestrzeń.

I to jest fajne bo dzięki temu mamy mniej chwastów na rabatach.

Te łatwe w uprawie kwiaty potrafią dostosować się do warunków pogodowych.Jednak brak wody przez dłuższy czas dobrze im nie służy.

To nie są też kwiaty,że posadź mnie i zapomnij. I też nie są to tylko kwiaty dla początkujących ale i wielu doświadczonych wraca do ich uprawy.

Bywają i tacy co lubieją się w sianiu jednorocznych kwiatów.Lubią poznawać coraz to nowsze gatunki łatwe w uprawie.

Do kwiatów łatwych w uprawie należą też bratki.Te wspaniałe,maleńkie kwiatki są z nami od lat kilkunastu i myślę,że goszczą w wielu ogrodach.Sieją się daleko z wiatrem,jedne z pierwszych kwiatów kwitnących wczesną wiosną.

Wracając do podsumowania mam nadzieję,że artykuł będzie pomocny i skorzystasz z moich rad.Ja też ,i wielu innych było kiedyś na początku. Człowiek nie od dziś popełnia błędy.A jeśli wiem ,że coś jest sprawdzone to czemu by się tym nie podzielić?

Te kwiaty opisane powyżej są u nas w ogrodzie wiele lat,kilkanaście.Sieją się same.Od czasu do czasu podleję.Ziemia nie jest wysokiej jakości.Ziemia ogrodowa,czasami dopieszczona.W końcu każdy z nas ma swoje ulubione kwiaty i dba o nie najlepiej jak potrafi.Jeśli zaprosisz choć jedną Twoja rabata stanie się weselsza i bardziej kolorowa.

Dzisiaj to nie jest jakiś tam wyczyn,nie wiadomo jaki.Jest wiele udogodnień ,specjalnych narzędzi.Te rzeczy praktycznie robią za nas całą robotę a my możemy tylko już chodzić i podziwiać.Ale kto taki ogród chce? Znajdą się i tacy ,bo przecież ogród ma być przyjemnością a nie obowiązkiem,ciężką pracą.

Jeśli tu jeszcze jesteś będzie mi miło jak zostawisz kilka słów w komentarzu.Podziel się opinią.Być może jest coś co przeoczyłam ;-)Napisz.

Pozdrawiam i do następnego.

Agata

Facebook Comments

2 Replies to “Jakie kwiaty są łatwe w uprawie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *